Week 4 Predictions

Another week and another Friday night full of games. I hope everyone is doing well, we have been extremely busy over here at Recruit Georgia but have some last second predictions for tonight’s games.

As always, winners are underlined. We have done a bad job of tallying up our score after each week, so let’s see if that effects tonight’s picks.

Oh yeah, be sure to checkout some of other stories on the website too.



FRIDAY GAMES

Alcovy vs. Eastside (SH)
Alpharetta at Chattahoochee
Aquinas at First Presbyterian
Bacon Co. at Brantley Co.
Baconton Charter at Valwood School
Banks Co. at Lumpkin Co.
Benedictine at North Oconee
Berkmar at Athens Academy
Bleckley Co. at Vidalia
Blessed Trinity at Kell
Bowdon at Heritage, Newnan
Brooks Co. at Cook
Brookstone at Mount de Sales
Bryan Co. at Southeast Bulloch
Cairo at Dothan, Ala.
Callaway at Douglass (L)
Cambridge at Forsyth Central
Campbell at Woodstock
Cartersville at Creekside
Carver, Columbus vs. Kendrick (CM)
Cedar Shoals at St. Pius
Cedartown at New Manchester
Centennial at Peachtree Ridge
Central, Carrollton at Whitewater
Central, Talbotton at Manchester
Central Gwinnett at South Forsyth
Chapel Hill at South Paulding
Cherokee at Creekview
Cherokee Bluff at Georgia Military
Chestatee at West Hall
Clarke Central at Buford
Coosa at Pickens
Crisp Co. at Eagle’s Landing Christian
Dade Co. at Trion
Darlington at Heard Co.
Dawson Co. at Northview
Deerfield-Windsor at Tattnall Square
Discovery at Gainesville
Drew vs. North Clayton (SC)
East Paulding at Hiram
Effingham Co. at Lakeside, Evans
Elbert Co. at Commerce
Evans at Richmond Academy
Fannin Co. at Southeast Whitfield
Fellowship Christ. at B.E.S.T. Acad. (G)
Fitzgerald at Jefferson Co.




Gilmer at East Jackson
Grayson at Archer
Greenbrier at Grovetown
Hampton at Marist
Hancock Central at Greene Co.
Hapeville Charter at Milton
Haralson Co. at Model
Hardaway at Troup (C)
Hawkinsville at Telfair Co.
Heritage, Ringgold at Christian Heritage
Houston Co. at Statesboro
Howard at Central, Macon
Jackson, Atlanta at Tri-Cities
Jackson Co. at Franklin Co.
John Milledge vs. Savannah Christian (P)
Johnson, Gainesville at East Hall
Kennesaw Mountain at Sprayberry
LaGrange at Columbus (K)
Lakeview-Ft. Oglethorpe at LaFayette
Lambert at Duluth
Landmark Christ. at King’s Ridge Christ.
Laney at Lincoln Co.
Lanier at Denmark
Lanier Co. at Brookwood School
Lee Co. at Lowndes
Liberty Co. at Bradwell Institute
Long Co. at Butler
Lovejoy at North Gwinnett
Lovett at Therrell (G)
Madison Co. at Stephens Co.
Marietta at Camden Co.
Marion Co. at Macon Co.
Mays at Hughes
McEachern at Hillgrove
McIntosh Co. Academy at Charlton Co.
Meadowcreek at East Coweta
Mill Creek at Brookwood
Miller Co. at Atkinson Co.




Monticello at Morgan Co.
Mount Pisgah Christ. at Hebron Christ.
Mount Zion, Carroll at Towns Co.
Mt. Zion, Jonesboro vs. Mundy’s Mill (TO)
Mountain View at Jefferson
Murray Co. at Adairsville
Newnan at Mary Persons
Norcross at South Gwinnett
North Cobb Christian at Calvary Day
North Forsyth at Etowah
North Murray at Ringgold
Northgate at Villa Rica
Northwest Whitfield at Chattooga
Oglethorpe Co. at East Laurens
Parkview at Loganville
Pataula Charter at ACE Charter
Pebblebrook at Lithia Springs
Pope at Lassiter
Prince Avenue at Holy Innocents’ (RW)
Putnam Co. at Social Circle
Rabun Co. at Bremen
Randolph-Clay at Southwest (T)
Ridgeland at Calhoun
Riverwood at Woodward Academy
Rockmart at Coahulla Creek
Rome at Collins Hill
Roswell at North Paulding
Sandy Creek at Starr’s Mill
Savannah Country Day at Metter
Seminole Co. at Turner Co.
South Atlanta vs. Washington (L)
South Cobb at Allatoona
South Effingham at Wayne Co.
St. Francis at Whitefield Academy




Taylor Co. at Schley Co.
Temple at Cass
Thomas Co. Central at Lamar Co.
Thomas Jefferson at Glascock Co.
Thomasville at Bainbridge
Toombs Co. at West Laurens
Treutlen at Portal
Trinity Christian at Claxton
Upson-Lee at McIntosh
Valdosta at Colquitt Co.
Walker at Lakeview Academy
Walton at West Forsyth
Ware Co. at Thomson
Warner Robins at Northside, W.R. (MT)
Washington Co. at Swainsboro
Washington-Wilkes at Warren Co.
Wesleyan at Loganville Christian
Westlake at Johns Creek
Westminster at Pace Academy
Westside, Macon at Appling Co.
Wheeler at Osborne
White Co. at Habersham Central
Wilcox Co. at Johnson Co.
Wilkinson Co. at Irwin Co.
Woodland, Cartersville at North Springs
Worth Co. at Rutland (ED)

SATURDAY GAMES

Cherokee, Ala. at Armuchee
Grady vs. North Atlanta (G)

MONDAY GAMES

Cross Creek at Josey

NEW PROFILES
COMBINES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.