Week 11 Predictions

It’s the 2nd to last week of the regular season, and I hope everyone is having a great fall so far. It’s of course Halloween weekend, so we got some scary good picks to choose from, so scroll on down below to see our predicted winners for tonight’s games. The winners are underlined. The spreads are from the Maxwell Ratings and the schedule is from GHSF Daily’s Thursday newsletter.

Have a great weekend everyone! – David


FRIDAY GAMES

Adairsville at North Murray -4
Alcovy at Heritage, Conyers -26
Allatoona vs. Lassiter -21
Appling Co. at Brantley Co. -41
Archer at Duluth -37
Athens Academy vs. George Walton -38
Athens Christ. at Loganville Christ. -32
Bainbridge vs. Thomas Co. Central -9
Banneker vs. Mundy’s Mill -10
Blessed Trinity at Cass -14
Brooks Co. vs. Turner Co. -21
Brookwood vs. South Gwinnett -33
Brunswick vs. Bradwell Institute -41
Buford at Winder-Barrow -42
Burke Co. at Morgan Co. -30
Cambridge vs. Chattahoochee -41
Carrollton vs. Alexander -24
Cartersville vs. Calhoun -8
Carver, Atlanta vs. GAC -22
Cedar Grove vs. Douglass -48
Cedartown at Central, Carrollton -32
Chamblee vs. Lakeside, Atlanta -41
Chapel Hill vs. Druid Hills -42
Charlton Co. at Lanier Co. -4
Chattahoochee Co. vs. Greenville -34
Chattooga vs. Pepperell -5
Cherokee Bluff at North Hall -2
Collins Hill at Mill Creek -13
Colquitt Co. vs. Tift Co. -13
Columbus vs. Kendrick -31
Creekside vs. Jonesboro -28
Creekview vs. Centennial -33
Crisp Co. vs. Central, Macon -34
Dacula vs. Central Gwinnett -35
Dade Co. at Gordon Central -37
Darlington vs. Walker -48
Dawson Co. vs. Lumpkin Co. -27
Decatur vs. Southwest DeKalb -15
Denmark at Gainesville -13




Discovery vs. Dunwoody -5
Dooly Co. vs. Johnson Co. -6
Drew vs. Forest Park -7
Dublin at Telfair Co. -11
Dutchtown at Locust Grove -36
ELCA at Whitefield Academy -14
East Coweta vs. McEachern -5
East Forsyth at Southeast Whitfield 0
Eastside at Walnut Grove -24
Effingham Co. vs. Statesboro 0
Elbert Co. vs. Riverside Military -45
Emanuel Co. Institute vs. Bryan Co. -33
Evans vs. Rockdale Co. -34
Fannin Co. at Coosa -35
Fayette Co. vs. Luella -1
First Presbyterian at Stratford Academy -5
Fitzgerald at Cook -20
Flowery Branch vs. Chestatee -25
Georgia Military at ACE Charter -18
Glenn Hills at Butler -3
Gordon Lee at Armuchee -4
Greenbrier at Jackson Co. 0
Griffin at Harris Co. -9
Hancock Central at Wilkinson Co. -13
Harlem at Hephzibah -4
Hart Co. vs. East Jackson -38
Heard Co. at Bremen -4
Hebron Christ. vs. Providence Christ. -10
Heritage, Ringgold vs. Pickens -5
Hiram vs. Woodland, Cartersville -21
Holy Innocents’ at Wesleyan -2
Hughes vs. Tucker -35




Irwin Co. vs. Clinch Co. -20
Jackson, Atlanta vs. North Springs -20
Jeff Davis at East Laurens -32
Jefferson vs. North Oconee -19
Jefferson Co. at Westside, Augusta -2
Jenkins Co. at Screven Co. -9
Johns Creek at River Ridge -11
Johnson, Savannah vs. Savannah -35
Jones Co. vs. Woodland, Stockbridge -22
Kell at Sprayberry -11
King’s Ridge vs. Mount Pisgah Christian 0
LaGrange vs. Troup -9
Lakeside, Evans vs. Grovetown -3
Laney vs. Oglethorpe Co. -21
Lanier vs. Shiloh -4
Lee Co. at Valdosta -12
Liberty Co. vs. Beach -31
Lincoln Co. at Greene Co. -22
Loganville vs. Apalachee -1
Lovett vs. McNair -44
Lowndes at Camden Co. -17
M.L. King vs. Northview -9
Madison Co. at East Hall -38
Marion Co. vs. Taylor Co. -11




Marist vs. Miller Grove -28
Mary Persons vs. Jackson -4
McIntosh Co. Academy at Portal -34
Meadowcreek at Berkmar -42
Metter at Claxton -42
Miller Co. at Central, Talbotton -30
Milton vs. Woodstock -45
Mitchell Co. vs. Terrell Co. -11
Monroe Area at Franklin Co. -43
Montgomery Co. vs. Wheeler Co. -12
Mount de Sales vs. Deerfield-Windsor -15
Mountain View vs. Peachtree Ridge -20
New Hampstead vs. Jenkins -24
Newton vs. Grayson 0
North Atlanta vs. Morrow -21
North Cobb at Marietta -19
North Cobb Christian at Mount Paran -7
North Paulding at Hillgrove -19
Northeast at Jasper Co. -42
Northside, W.R. vs. Houston Co. -7
Northwest Whitfield at Ridgeland -27
Oconee Co. at Stephens Co. -17
Ola at Eagle’s Landing -2
Pacelli vs. Brookstone 0
Peach Co. at Upson-Lee -14
Pelham vs. Seminole Co. -21
Perry vs. Howard -35
Pierce Co. vs. Tattnall Co. -29
Pike Co. at Sumter Co. -18
Pinecrest Academy at King’s Academy -7




Pope at Osborne -33
Putnam Co. at Josey -38
Rabun Co. at Union Co. -46
Randolph-Clay at Pataula Charter -26
Richmond Academy vs. Cross Creek -13
Richmond Hill at South Effingham -20
Ringgold vs. Sonoraville -14
Riverdale at McDonough -30
Riverwood at Sequoyah -23
Rockmart at LaFayette -27
Rome vs. Douglas Co. -14
Roswell at Alpharetta -19
Sandy Creek vs. Redan -45
Schley Co. at Manchester -13
Social Circle vs. Towns Co. -22
South Atlanta vs. KIPP Atl. Collegiate -43
South Cobb at Wheeler -6
South Forsyth vs. North Forsyth -8
Southeast Bulloch vs. Windsor Forest -7
Spalding at Westside, Macon -27
Spencer vs. Shaw -7
St. Francis vs. Lakeview Academy -30
St. Pius vs. Stone Mountain -40
Starr’s Mill vs. McIntosh -25
Swainsboro vs. Toombs Co. -27
Tattnall Square at Strong Rock Christ. -42
Thomasville vs. Berrien -35
Towers vs. Therrell 0
Treutlen at Hawkinsville -4
Trinity Christian at Heritage, Newnan -49
Trion vs. Mount Zion, Carroll -7
Union Grove vs. Stockbridge -16




Vidalia vs. Bacon Co. -22
Villa Rica at New Manchester -3
Walton vs. Harrison -17
Ware Co. at Veterans -41
Warner Robins at Coffee -9
Warren Co. at Twiggs Co. -42
Washington Co. at Dodge Co. -1
Washington-Wilkes at Commerce -17
West Forsyth vs. Lambert -7
West Hall vs. Johnson, Gainesville -33
West Laurens at Rutland -31
Westlake vs. Lovejoy -13
Westminster at Salem -12
Westover vs. Monroe -5
White Co. vs. Gilmer -14
Whitewater at Northgate -33
Woodward Academy vs. Tri-Cities -42
Worth Co. vs. Early Co. -12

NEW PROFILES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.