Week 11 Predictions

Here are my selections for Week 11 winners in the state of Georgia. Winners are underlined. Scores will be confirmed by using Score Atlanta’s HS Scoreboard.

 


 

Friday’s Games

Adairsville at Haralson Co. 
Allatoona vs. River Ridge 
Alpharetta vs. Dunwoody 
Aquinas at Lincoln Co.
Archer at South Gwinnett 
Athens Academy at Commerce 
Athens Christian vs. Riverside Mil. 
B.E.S.T. Acad. vs. South Atlanta 
Bacon Co. at Bryan Co. 
Bainbridge vs. Harris Co. 
Baldwin at Hephzibah 
Banks Co. vs. Putnam Co.
Banneker vs. North Springs 
Benedictine at Metter 
Brooks Co. vs. Thomasville
Brookwood vs. Norcross 
Buford at Loganville 
Burke Co. vs. Thomson
Butler vs. Westside, Augusta
Calhoun at Bremen 
Callaway at Spencer 
 
Calvary Day vs. Sav. Christian 
Carrollton vs. Paulding Co. 
Carver, Atlanta at Lithia Springs 
Cedar Grove vs. McNair 
Cedar Shoals at Johnson, Gaines. 
Cedartown at Sandy Creek 
Centennial at Pope 
Chapel Hill vs. LaGrange 
Chattahoochee at Northview
Chatt. Co. at Randolph-Clay 
Chattooga vs. Dade Co. 
Clarke Central at Walnut Grove 
Claxton at Portal
Clinch Co. vs. Charlton Co. 
Coffee vs. Valdosta 
Columbia vs. Chamblee 
Cook at Berrien
Coosa vs. Model 
Crawford Co. at Pacelli 
Creekview vs. Sprayberry 
Crisp Co. vs. Dougherty 
Dacula at Lanier
Dalton at South Cobb 
Dawson Co. at Lumpkin Co. 




Dodge Co. at Bleckley Co. 
Douglas Co. vs. Creekside 
Douglass vs. KIPP Atlanta 
Drew vs. Mundy’s Mill
Dutchtown vs. Hampton 
Eagle’s Landing at Woodland, Stck.
ELCA at Mount Vernon Presb. 
East Coweta vs. Campbell 
East Hall vs. North Hall 
Eastside at Salem 
Effingham Co. vs. Bradwell Institute
Elbert Co. vs. Monticello 
ECI at Jenkins Co.
Evans at Lakeside, Evans 
Fellowship Christ. vs. King’s Ridge 
First Presb. vs. Mount de Sales 
Fitzgerald vs. Early Co. 
Gainesville vs. Apalachee 
Grayson vs. Rockdale Co. 
Greene Co. vs. Hancock Central 
Grovetown at Greenbrier
Hapeville Charter at Therrell 
Hardaway vs. Carver, Columbus 
Harlem vs. Laney 
Harrison at Sequoyah 
Heard Co. at Lamar Co. 
Hebron Christian vs. George Walton
Heritage, Conyers at Alcovy 
Hillgrove at North Cobb 
Holy Innocents’ at Landmark Chr. 
Howard vs. Spalding 




Hughes at Northgate 
Irwin Co. at Atkinson Co. 
Jackson vs. Kendrick 
Jackson, Atlanta at Decatur 
Jackson Co. vs. East Jackson 
Jefferson at Stephens Co. 
Jefferson Co. vs. Josey 
Jenkins vs. Windsor Forest 
Johns Creek vs. North Atlanta 
Johnson Co. vs. Treutlen 
Kell at Woodland, Cartersville 
Lakeside, Atlanta at Berkmar 
Lassiter vs. Cherokee 
Liberty Co. at Brantley Co. 
Lovejoy vs. Jonesboro
Lovett at Pace Academy 
Lowndes vs. Colquitt Co. 
Macon Co. at Central, Talbotton 
Manchester vs. Hawkinsville 
Marion Co. vs. Dooly Co. 
Marist vs. Chestatee 
Mary Persons at Perry 
Mays at Alexander 
McEachern vs. Marietta 
McIntosh vs. Morrow 
Miller Co. at Stewart Co. 
Miller Grove vs. Lithonia
Milton at Lambert 
Mitchell Co. vs. Baconton Charter 




Monroe at Worth Co. 
Monroe Area vs. Hart Co. 
Montgomery Co. at Ga. Military 
Morgan Co. vs. Franklin Co. 
Mount Paran vs. Mount Pisgah 
Mt. Zion, Carroll vs. Chr. Heritage 
Mountain View at Discovery 
Newton at Shiloh 
North Clayton at Henry Co. 
North Cobb Christian at Bowdon 
North Gwinnett at Collins Hill 
North Murray vs. Lakeview-FO 
North Paulding at Kennesaw Mtn. 
Northside, Columbus vs. Cairo 
Northside, W.R. vs. Houston Co. 
NW Whitfield at SE Whitfield 
Oconee Co. vs. Madison Co. 
Ola at Union Grove 
Parkview at Meadowcreek 
Pataula Charter at Cross Keys 
Peach Co. vs. Pike Co.
Peachtree Ridge vs. Duluth 
Pebblebrook vs. Newnan
Pelham vs. Seminole Co. 
Pepperell vs. Armuchee 
Pickens vs. LaFayette 
Pierce Co. vs. Appling Co.
Prince Avenue vs. Providence Chr. 
Rabun Co. at Oglethorpe Co. 
Richmond Acad. vs. Cross Creek 
Richmond Hill vs. Brunswick 
Ridgeland at Gilmer 
Ringgold vs. Coahulla Creek 
Riverwood vs. Grady 
Rockmart at Gordon Central 
Rome at East Paulding 
Roswell at Woodstock
Savannah vs. Islands 
Sav. Country Day vs. McIntosh Co. 
Schley Co. at Brookstone
Screven Co. at Glenn Hills 
South Forsyth vs. Forsyth Central 
Southeast Bulloch vs. Beach 




Southwest at East Laurens 
SW DeKalb vs. Arabia Mountain 
St. Francis at Pinecrest Academy 
St. Pius vs. North Oconee 
Starr’s Mill at Riverdale 
Statesboro vs. South Effingham
Stephenson vs. M.L. King 
Stockbridge at Jones Co. 
Stratford Acd. at Tattnall Square 
Swainsboro at Jeff Davis 
Tattnall Co. vs. Long Co. 
Taylor Co. at Greenville
Telfair Co. vs. Lanier Co. 
Temple at Jordan
Terrell Co. at Calhoun Co. 
Towns Co. vs. Lakeview Academy
Tri-Cities at South Paulding 
Trion at Gordon Lee 
Troup vs. Central, Carrollton 
Tucker vs. Mount Zion, Jonesboro 
Turner Co. vs. Wilcox Co. 
Union Co. vs. Fannin Co. 
Vidalia vs. Toombs Co. 
Villa Rica at Cass 




Walker at Whitefield Academy
Walton at Etowah 
Warner Robins at Veterans 
Washington Co. vs. Northeast 
Washington-Wilkes at Warren Co. 
Wayne Co. vs. Ware Co.
Wesleyan vs. Strong Rock 
West Forsyth at North Forsyth
West Laurens vs. Upson-Lee 
Westlake at Wheeler 
Westminster vs. Towers 
Westside, Macon vs. Cent., Macon 
White Co. vs. West Hall
Whitewater at Fayette Co. 
Wilkinson Co. at Twiggs Co. 
Winder-Barrow at Habersham 
Woodward Acad. vs. Druid Hills 

Saturday Game

Redan vs. Stone Mountain 




NEW PROFILES
TOP STORIES

CLASS OF 18 NEWS

Leave a Reply

Your email address will not be published.