Week 10 Predictions

Let’s get into another week of picking tonight’s games! We are running late again, so just a quick note for those who are new, and that’s predicted winners are underlined. There’s not much else to say, enjoy tonight’s weather and happy Friday everyone!


FRIDAY GAMES

Alcovy at Lakeside, Evans -5
Allatoona at Kell -8
Apalachee vs. Walnut Grove -2
Archer vs. Discovery -36
Athens Academy at Athens Christian -11
Atkinson Co. vs. Lanier Co. -1
Bainbridge vs. Westover -29
Baldwin vs. Spalding -2
Banks Co. at Riverside Military -28
Banneker at Tri-Cities -37
Benedictine vs. New Hampstead -32
Berrien vs. Worth Co. 0
Bleckley Co. at Washington Co. -6
Blessed Trinity at Hiram -33
Bowdon vs. Mount Zion, Carroll -17
Bremen at Temple -13
Brooks Co. at Clinch Co. -14
Brookwood at Grayson -1
Buford vs. Lanier -42
Burke Co. vs. Hephzibah -30
Calhoun vs. Cass -34
Calvary Day at Sav. Country Day -37
Cambridge at Riverwood -5
Camden Co. at Tift Co. -5
Carrollton vs. East Paulding -41
Cartersville at Woodland, Cartersville -49
Cedar Grove at Westminster -27
Cherokee vs. Alpharetta -5
Cherokee Bluff vs. Dawson Co. -9
Clarke Central at Loganville -16
Claxton at Portal -14
Coffee vs. Veterans -28




Collins Hill vs. Mountain View -38
Colquitt Co. at Lowndes -5
Columbia at Lovett -4
Commerce vs. Social Circle -8
Cook at Early Co. -5
Creekside vs. Mundy’s Mill -40
Creekview at Chattahoochee -37
Crisp Co. vs. Sumter Co. -42
Dacula at Shiloh -7
Dade Co. vs. Coosa -28
Darlington at North Cobb Christian -9
Decatur at Northview -45
Dooly Co. at Treutlen -20
Dougherty vs. Monroe -26
Douglas Co. vs. Dalton -17
Douglass vs. Redan -7
Dublin vs. Johnson Co. -18
Dunwoody vs. Berkmar -37
Dutchtown vs. Woodland, Stockbridge -22
East Coweta at Campbell -27
East Laurens at Bacon Co. -14
Eastside at Jackson Co. -7
Effingham Co. at Bradwell Institute -27
Emanuel Co. Institute at Jenkins Co. -19
Etowah vs. Woodstock -16
Evans at Heritage, Conyers -25
Fannin Co. vs. Chattooga -7
Fellowship Christian at Mount Pisgah -23
First Presbyterian vs. Deer.-Windsor -35
Flowery Branch at Madison Co. -20
Franklin Co. at East Jackson -3
Gilmer vs. West Hall -3
Gordon Lee vs. B.E.S.T. Academy -24
Greater Atlanta Christian vs. Salem -7




Greenbrier vs. Johnson, Gainesville -44
Greenville vs. Central, Talbotton -47
Grovetown vs. Rockdale Co. -18
Habersham Central at Central Gwinnett -4
Hancock Central at Twiggs Co. -14
Hapeville Charter vs. Arabia Mountain -18
Haralson Co. at Heard Co. -12
Harris Co. vs. Northside, Columbus -10
Hart Co. vs. Stephens Co. -3
Howard vs. Rutland -6
Hughes vs. Lovejoy -16
Irwin Co. at Charlton Co. -13
Islands vs. Jenkins -8
Jeff Davis vs. Swainsboro -2
Jefferson at Chestatee -41
Johns Creek vs. Centennial -36
Jones Co. at Eagle’s Landing -18
Jonesboro vs. Drew -24
Josey at Butler -16
Kennesaw Mountain vs. Wheeler -34
King’s Ridge Christian vs. St. Francis -14
LaGrange vs. Spencer -38
Lamar Co. vs. Jasper Co. -38
Lambert at Forsyth Central -32
Lee Co. vs. Northside, Warner Robins -12
Lithia Springs at Chapel Hill -20
Lithonia vs. Stone Mountain -19
Macon Co. vs. Manchester -24




Marietta at Harrison -5
Marist vs. Stephenson -34
Mary Persons vs. Upson-Lee -4
Mays vs. Miller Grove -8
McIntosh Co. Acad. vs. Screven Co. -28
Metter at Bryan Co. -43
Mill Creek vs. Newton -24
Miller Co. at Seminole Co. -4
Mitchell Co. vs. Randolph-Clay -34
Morgan Co. at Cross Creek -15
Mount de Sales at Strong Rock -37
Mount Paran at Christian Heritage -3
New Manchester at North Springs -30
Norcross vs. Duluth -35
North Cobb vs. Hillgrove -43
North Gwinnett at Peachtree Ridge -31
North Murray at Murray Co. -35
North Oconee vs. Cedar Shoals -23
Northeast vs. Dodge Co. 0
NW Whitfield at SE Whitfield -40
Oconee Co. vs. Monroe Area -14
Oglethorpe Co. at Glenn Hills -14
Ola vs. Stockbridge -5
Pace Academy vs. Towers -31
Pacelli at Heritage, Newnan -30
Parkview at South Gwinnett -3
Peach Co. vs. Jackson -14
Pebblebrook vs. Newnan -22
Pelham at Terrell Co. -15
Pepperell vs. Model -1
Perry vs. Westside, Macon -37
Pierce Co. at Long Co. -38
Pike Co. vs. Central, Macon -7
Prince Avenue vs. Loganville Christian -47
Putnam Co. at Jefferson Co. -7




Rabun Co. vs. Elbert Co. -34
Richmond Hill vs. Glynn Academy 0
Ringgold at Coahulla Creek -22
Riverdale vs. Hampton -31
Rockmart vs. Adairsville -14
Rome at Alexander -23
Roswell vs. Milton -3
Sandy Creek vs. Carver, Atlanta -19
Savannah Christian vs. Aquinas -6
Schley Co. vs. Chattahoochee Co. -3
Sequoyah vs. River Ridge -2
Sonoraville vs. LaFayette -7
South Cobb vs. Osborne -26
South Forsyth vs. Denmark -7
South Paulding vs. Paulding Co. -29
St. Pius vs. M.L. King -35
Statesboro vs. South Effingham -18
Stratford Academy vs. Tattnall Square -6
Tattnall Co. vs. Brantley Co. -30
Therrell vs. KIPP Atlanta Collegiate -28
Thomas Co. Central at Cairo -6
Thomasville at Fitzgerald -7
Thomson at Harlem -31
Toombs Co. vs. Vidalia -3
Towns Co. vs. Greene Co. -5
Trinity Christian at Brookstone -40
Union Grove at Locust Grove -36
Valdosta vs. Houston Co. -2




Walton at North Paulding -6
Warner Robins vs. Wayne Co. -46
Warren Co. at Georgia Military -14
Washington vs. Lakeside, Atlanta -33
Washington-Wilkes vs. Lincoln Co. -7
Wesleyan at Providence Christian -35
West Forsyth vs. Gainesville -6
Westlake at North Atlanta -41
Wheeler Co. vs. Telfair Co. -18
White Co. at Lumpkin Co. -15
Whitefield Acad. at Landmark Christ. -19
Whitewater vs. Starr’s Mill -3
Wilcox Co. at Hawkinsville -33
Wilkinson Co. vs. Crawford Co. -4
Windsor Forest vs. Johnson, Sav. -27

SATURDAY GAMES

Chamblee vs. Jackson, Atlanta -9
Mount Vernon vs. Holy Innocenuts -1
Shaw vs. Kendrick -9
South Atlanta vs. McNair -51

NEW PROFILES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.