Week 9 Predictions

Coming into these predictions real late, but sometimes life pulls you away from frivolous Friday predictions. You know the drill if you are actually looking at my picks this late. Underlined winners are down at the bottom. Take this all with a huge grain of salt – let’s go! Enjoy tonight’s weather too!


FRIDAY GAMES

Adairsville vs. Sonoraville -4
Alcovy vs. Grovetown -5
Allatoona at Sprayberry -17
Apalachee vs. Johnson, Gainesville -38
Appling Co. vs. Tattnall Co. -34
Aquinas vs. Savannah Country Day -3
Archer at Berkmar -49
Athens Academy at Loganville Christ. -38
Baldwin vs. Howard -40
Beach vs. Jenkins -6
Benedictine at South Effingham -54
Berrien at Early Co. -8
Bleckley Co. vs. Northeast 0
Brantley Co. vs. Long Co. -3
Brooks Co. vs. Charlton Co. -20
Brookwood vs. Newton -10
Brunswick vs. Richmond Hill -22
Buford vs. Shiloh -35
Burke Co. at Thomson -5
Calhoun vs. Woodland, Cartersville -49
Callaway at Bremen -7
Calvary Day vs. Savannah Christian -35
Cambridge at Johns Creek -4
Cartersville at Blessed Trinity -21
Carver, Atlanta vs. Douglass -39
Carver, Columbus vs. Troup -23
Cass vs. Hiram -14
Cedar Grove at Salem -35
Cedartown vs. Ridgeland -41




Central, Macon vs. Sumter Co. -7
Chamblee at East Forsyth -35
Chapel Hill vs. Jackson, Atlanta -7
Chattahoochee Co. vs. Taylor Co. -41
Chattooga vs. Dade Co. -1
Cherokee vs. Etowah -24
Cherokee Bluff vs. Lumpkin Co. -35
Clarke Central vs. Greenbrier -26
Clinch Co. vs. Atkinson Co. -10
Coahulla Creek at LaFayette -4
Coffee at Wayne Co. -35
Colquitt Co. at Camden Co. -10
Commerce vs. Franklin Co. -1
Creekside vs. Banneker -35
Creekview at Riverwood -4
Darlington vs. Christian Heritage -32
Dawson Co. vs. West Hall -23
Decatur vs. M.L. King -36
Dodge Co. vs. Lamar Co. -17
Dougherty at Randolph-Clay -42
Dublin at Treutlen -26
Duluth vs. Lakeside, Atlanta -36
Eagle’s Landing Christian at Pacelli -14
Elbert Co. vs. Union Co. -21
Emanuel Co. Institute at Claxton -28
Evans vs. Lakeside, Evans -13
Fannin Co. at Model -17
Fellowship Christian vs. King’s Ridge -21
First Presbyterian vs. Mount de Sales -15
Fitzgerald at Worth Co. -24
Flowery Branch vs. Cedar Shoals -14
Georgia Military at Glascock Co. -35
Glynn Academy at Effingham Co. -7
Grayson at Parkview -12
Griffin vs. Starr’s Mill -9
Hapeville Charter vs. Westover -12
Haralson Co. vs. Temple -36
Hardaway vs. Shaw -21
Harris Co. vs. McIntosh -7
Hephzibah vs. Cross Creek -22
Heritage, Ringgold at NW Whitfield 0




Jeff Davis at Toombs Co. -14
Jenkins Co. at Bryan Co. -12
Jonesboro vs. Tri-Cities -42
Kell at Wheeler -27
Kennesaw Mountain vs. Pope -1
Landmark Chr. vs. Heritage, Newnan -18
Laney at Westside, Augusta -11
Lanier vs. Habersham Central -10
Lassiter at Osborne -21
Lee Co. at Houston Co. -15
Liberty Co. vs. Savannah -39
Lithia Springs vs. Villa Rica 0
Lithonia vs. Northview -16
Lovett vs. Towers -34
Lowndes at Tift Co. -10
Luella vs. North Clayton -41
Macon Co. vs. Greenville -40
Madison Co. vs. Chestatee -7
Marietta vs. Hillgrove -29
Marion Co. at Central, Talbotton -38
Marist vs. Arabia Mountain -33
Mays vs. Stephenson -2
McDonough vs. Hampton -4
McEachern vs. Newnan -7
Meadowcreek vs. Dunwoody -23
Metter vs. McIntosh Co. Academy -28
Mill Creek at Mountain View -35
Miller Co. vs. Baconton Charter -37
Mitchell Co. vs. Seminole Co. -28
Montgomery Co. vs. Telfair Co. -27




Morgan Co. vs. Richmond Academy -7
Mount Pisgah vs. Lakeview Academy -26
Mount Vernon vs. Providence Christ. -34
Mundy’s Mill vs. Forest Park -1
New Hampstead at Islands -22
Norcross at Discovery -34
North Cobb at Walton -11
North Cobb Christian at Walker -41
North Forsyth at Lambert -2
North Hall vs. Gilmer -27
North Murray at Lakeview-Ft. Ogle. -41
North Oconee at East Hall -49
North Paulding at Harrison -7
Northside, Warner Robins vs. Valdosta 0
Pace Academy vs. Therrell -22
Paulding Co. at East Paulding -1
Pebblebrook at Campbell -38
Perry at West Laurens -19
Pickens vs. Central, Carrollton -4
Pike Co. vs. Morrow -10
Prince Avenue vs. George Walton -47
Rabun Co. at Banks Co. -45
River Ridge at Centennial -13
Riverdale at Fayette Co. -27
Rockdale Co. vs. Heritage, Conyers -14
Rockmart at Murray Co. -42




Sandy Creek at Greater Atl. Christian -28
Schley Co. vs. Pelham -11
Screven Co. vs. Portal -8
Sequoyah vs. Chattahoochee -34
South Forsyth at Gainesville -9
South Gwinnett vs. Peachtree Ridge -20
SE Bulloch vs. Johnson, Savannah -15
SW DeKalb vs. Stone Mountain -36
Statesboro at Bradwell Institute -31
Stratford Academy vs. Strong Rock -42
Swainsboro vs. Bacon Co. -40
Thomasville at Cook -24
Trion vs. B.E.S.T. Academy -38
Turner Co. vs. Lanier Co. -12
Twiggs Co. vs. Crawford Co. -2
Vidalia vs. East Laurens -12
Warner Robins at Ware Co. -8
Warren Co. vs. ACE Charter -15
Wesleyan vs. Hebron Christian -28
West Forsyth vs. Forsyth Central -34
Westminster vs. Redan -35
Westside, Macon vs. Rutland -7
Wheeler Co. at Johnson Co. -6
Wilcox Co. vs. Dooly Co. -3
Winder-Barrow vs. Central Gwinnett -13
Windsor Forest vs. Groves -41

SATURDAY GAMES

Columbia vs. KIPP Atlanta Collegiate -42
Josey vs. Oglethorpe Co. 0
South Atlanta vs. Washington -14

NEW PROFILES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.