Week 7 Predictions

Predictions are coming in late, but never forgotten! Or something like that. You are here for picks, and we got them.

Winners are underlined, so scroll down and see who we got for tonight’s games. Feel free to leave a comment down below!



FRIDAY GAMES

Adairsville at Ringgold
Alexander at East Paulding
Aquinas at Mount de Sales
Arabia Mountain vs. Miller Grove (GO)
Archer at Meadowcreek
Armuchee at Mount Zion, Carroll
Athens Academy at Wesleyan
Athens Christian at Providence Christian
B.E.S.T. Academy at Lakeside, Atlanta (A)
Bacon Co. at Jeff Davis
Baldwin at Rutland (ED)
Benedictine at Appling Co.
Bleckley Co. at Monticello
Bradwell Institute at Glynn Academy
Bremen at Darlington
Brooks Co. at Atkinson Co.
Brookwood at Mountain View
Brookwood School at Tattnall Square
Brunswick at South Effingham
Bryan Co. at Claxton
Buford at Habersham Central
Cairo at Bainbridge
Calhoun at Hiram
Calhoun Co. at Seminole Co.
Calvary Day at Stratford Academy
Cambridge at Centennial
Camden Co. at Warner Robins (MT)
Carrollton at South Paulding
Cartersville at Cass
Carver, Columbus at LaGrange (C)
Chamblee vs. Dunwoody (ND)
Chattahoochee at Johns Creek
Chattahoochee Co. at Central, Talbotton




Cherokee Bluff at West Hall
Chestatee at North Oconee
Collins Hill at Peachtree Ridge
Columbus vs. Hardaway (CM)
Cook at Worth Co.
Creekview at Sequoyah
Deerfield-Windsor at Sav. Country Day
Dooly Co. at Montgomery Co.
Douglas Co. at Paulding Co.
Douglass at Greater Atlanta Christian
Duluth at Discovery
ELCA at Trinity Christian
Early Co. at Thomasville
East Hall at Jefferson
East Laurens at Swainsboro
Eastside at Clarke Central
Edmund Burke Academy at Glascock Co.
Evans at Grovetown
Fannin Co. at Pepperell
Fitzgerald at Berrien
Forest Park at Creekside
Forsyth Central at Denmark
Franklin Co. at Hart Co.
George Walton Acad. at Holy Innocents’
Gordon Lee at Bowdon
Grady vs. North Springs (G)
Grayson at South Gwinnett
Greenbrier at Apalachee
Greene Co. at Commerce
Groves vs. Islands (GC)
Hancock Central at Warren Co.
Hapeville Charter at Marist




Haralson Co. at Creekside Christian
Harlem at Cross Creek
Hephzibah at Morgan Co.
Heritage, Ringgold at Ridgeland
Houston Co. at Veterans (FF)
Howard at West Laurens
Jackson at Central, Macon (H)
Jordan vs. Shaw (K)
Kennesaw Mountain at Lassiter
King’s Ridge at Mount Paran Christian
Lakeview Academy at Fellowship Christ.
Lambert at Gainesville
Landmark Christian at Brookstone
Laney at Butler
Lanier Co. at Irwin Co.
Lee Co. at Tift Co.
Liberty Co. at Southeast Bulloch
Lithonia at Decatur
Loganville Christian at Mount Vernon
Luella at Hampton
Lumpkin Co. at Gilmer
Macon Co. at Taylor Co.
Madison Co. at Cedar Shoals
Manchester at Marion Co.
Mary Persons at Crisp Co.
McIntosh Co. Academy at ECI
McNair vs. Towers (GO)
Metter at Screven Co.
Mill Creek at North Gwinnett
Miller Co. at Terrell Co.
Milton at Alpharetta
Model at Coosa




Murray Co. at Coahulla Creek
Newnan at North Paulding
Newton at Parkview
Norcross at Berkmar
North Forsyth at West Forsyth
North Hall at White Co.
Northwest Whitfield at Central, Carrollton
Oconee Co. at East Jackson
Oglethorpe Co. at Putnam Co.
Osborne at Sprayberry
Pace Academy at Lovett
Pataula Charter at Cross Keys (A)
Peach Co. at Pike Co.
Pelham at Randolph-Clay
Perry at Spalding (GM)
Pickens at Cedartown
Portal at Jenkins Co.
Prince Avenue Christ. at Hebron Christ.
Rabun Co. at Pope
River Ridge at Riverwood
Rockmart at North Murray
Rome at Dalton
Roswell at Etowah
St. Pius at Southwest DeKalb (HS)
St. Francis at Walker
Salem at Coffee
Savannah Christian at First Presbyterian
Shiloh at Central Gwinnett
Sonoraville at Lakeview-Ft. Oglethorpe
South Cobb at Kell
Southwest at Lamar Co.
Starr’s Mill at Northgate
Statesboro at Richmond Hill
Stephens Co. at Monroe Area




Stockbridge at Heritage, Conyers
Telfair Co. at Johnson Co.
Thomson at Richmond Academy
Tri-Cities at Mundy’s Mill (TO)
Trion at Southeast Whitfield
Tucker at North Atlanta (G)
Turner Co. at Charlton Co.
Upson-Lee at Americus-Sumter
Vidalia at Tattnall Co.
Villa Rica at Chapel Hill
Walnut Grove at Johnson, Gainesville
Washington at Columbia (AV)
Washington-Wilkes at Social Circle
Westlake at Hughes
Westminster at Carver, Atlanta (L)
Westover at Dougherty (M)
Westside, Augusta at Josey
Wheeler at Allatoona
Whitefield Academy at Heritage, Newnan
Winder-Barrow at Dacula
Woodstock at Cherokee
Woodward Academy at Jonesboro

SATURDAY GAMES

Hawkinsville at Dublin
M.L. King vs. Stone Mountain (GO)
Mays at Druid Hills (A)
Wilcox Co. at Wheeler Co.

TUESDAY GAMES

North Murray at Coahulla Creek
Northside, Columbus at Whitewater

NEW PROFILES
COMBINES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.