Week 3 Power Rankings

Class AAAAAA

  1. Archer (2-0, W Peachtree Ridge 26-10)
  2. Colquitt Co. (2-0, W Plant, FL. 42-8)
  3. McEachern (1-0, BYE)
  4. Roswell (2-0, W Centennial 52-0 )
  5. Grayson (1-0, W Gainesville 34-0)
  6. Mill Creek (2-0, W W. Forsyth 51-13)
  7. Etowah (2-0, W Sequoyah 49-7)
  8. Newton (2-0, W Meadowcreek 55-0)
  9. Lee Co. (2-0, W Crisp Co. 42-0 )
  10. Walton (2-0, W Marietta 40-0)

 

Class AAAAA

  1. Ware Co. (2-0, W Hampton 37-8)
  2. Houston Co. (1-0, W Veterans 41-13)
  3. Northside Warner Robins (1-0, BYE)
  4. Stockbridge (2-0, W ELCA 28-21)
  5. Jones Co. (1-0, W Morgan Co. 30-13)
  6. Mays (2-0, W Glenn Hills 58-0)
  7. Creekside (2-0, W Hughes 30-7)
  8. Glynn Academy (2-0, W Brunswick 28-0)
  9. Coffee Co. (2-0, W Savannah 38-0)
  10. East Paulding (2-0, W N. Paulding 16-13)

 

Class AAAA

  1. Buford (2-0, W Berkmar 77-0)
  2. Cartersville (1-0, W Cass 41-0 )
  3. Woodward Academy (1-0, W Decatur 34-7)
  4. Griffin (1-0, W Henry Co. 36-12)
  5. West Laurens (2-0, W Vidalia 30-6)
  6. Marist (0-1, L Coconut Creek, FL. 41-21)
  7. Jonesboro (2-0, W Sandy Creek 17-15)
  8. Thomson (2-0, W Washington Co. 49-42)
  9. Mary Persons (1-0, W Jackson 28-21)
  10. Sandy Creek (1-1, L Jonesboro 17-15)

 

Class AAA

  1. Calhoun (1-0, W Dalton 28-7)
  2. Blessed Trinity (1-0, W St. Pius 17-6)
  3. Elbert Co. (1-0, W Cedar Shoals 40-14)
  4. Jefferson (2-0, W Winder-Barrow 32-17)
  5. Westminster (1-0, W Lovett 26-23)
  6. Cedar Grove (1-1, L Hallandale, FL. 34-26 )
  7. West Hall (1-0, W Johnson, Gainesville 35-9)
  8. Hart Co. (2-0, W Clarke Central 24-21)
  9. Peach Co. (0-1, L Warner Robins 44-34)
  10. Washington Co. (0-1, L Thomson 49-42)

 

Class AA

  1. Benedictine (1-0, BYE)
  2. Fitzgerald (2-0, W Heard Co. 29-7)
  3. Greater Atlanta Christian (1-1, W North Oconee 55-21)
  4. Macon Co. (1-0, W Americus-Sumter 48-33)
  5. Pace Academy (2-0, W Our Lady of Mercy 34-3)
  6. Vidalia (1-1, L West Laurens 30-6)
  7. Screven Co. (1-0, BYE)
  8. Rabun Co. (1-1, W Habersham C. 42-14)
  9. Wesleyan (2-0, W East Hall 49-6)
  10. Lovett (0-2, L Westminster 26-23)

 

Class A Public

  1. Marion Co. (1-0, W Miller Co. 40-6)
  2. Charlton Co. (2-0, W Manchester 33-7 )
  3. Irwin Co. (1-0-1, W Berrien 32-14)
  4. Dooly Co. (1-0, W Wilcox Co. 32-8)
  5. Commerce (1-0, W Banks Co. 55-13)
  6. Clinch Co. (1-0, W Brooks Co. 33-20)
  7. Lincoln Co. (1-0, W Washington-Wilkes 26-13)
  8. Emanuel County Institute (0-1, L Swainsboro 29-28)
  9. Hawkinsville (0-1, L Bleckley Co. 13-0)
  10. Mitchell Co. (1-0, W Albany 20-6)

 

Class A Private

  1. Eagle’s Landing Christian (1-1, L Stockbridge 28-21 )
  2. Mount Paran Christian (2-0, W Whitefield Acad. 35-0)
  3. Prince Avenue Christian (1-0, W Aquinas 42-12 )
  4. Calvary Day (1-0, BYE)
  5. Landmark Christian (1-0, W Lithia Springs 45-20)
  6. Mount Pisgah Christian (1-0, BYE)
  7. Pacelli (1-0, W Mount de Sales 35-17)
  8. Tattnall Square (1-0, W Georgia Military 37-7)
  9. Aquinas (1-1, L Prince Avenue Christian 42-12)
  10. Savannah Christian (1-1, W McIntosh Co. 16-8)

Leave a Reply

Your email address will not be published.