Week 2 Predictions

It’s super late, I know, but I’ve been working on some stuff for a few colleges this week and just couldn’t pull myself away. Here are tonight’s picks. Winners are underline. Maxwell spread are to the right, there not mine, so don’t complain to me if you are favored or not. Shout out to GHSF Daily for compiling all of this each week!


Friday Games

Allatoona vs. Hughes -13
Appling Co. vs. Clinch Co. -1
Aquinas vs. Cross Creek -34
Arabia Mountain vs. M.L. King 0
Athens Christian vs. St. Francis -8
B.E.S.T. Academy vs. North Clayton -12
Bacon Co. at Long Co. -16
Berkmar vs. Clarkston -20
Bleckley Co. vs. Wilcox Co. -6
Blessed Trinity vs. Marist -1
Bremen at Bowdon -10
Brooks Co. at Cairo -4
Brookstone vs. Walker -18
Brunswick at McIntosh Co. Academy -16
Buford at Clarke Central -23
Callaway vs. Troup -13
Calvary Day at Bulloch Academy -8
Camden Co. at Glynn Academy -6
Carrollton vs. Johns Creek -14
Cartersville at West Forsyth -12
Carver, Columbus vs. Spencer -35
Cass at Adairsville -4
Cedar Grove vs. Tucker -21
Cedartown vs. Rockmart -1
Chamblee at Lumpkin Co. -13
Chapel Hill at Central, Carrollton 0
Chattahoochee Co. vs. McNair -35
Cherokee at Sequoyah -9
Cherokee Bluff vs. Chestatee -10
Christ. Heritage vs. Landmark Christ. -27
Coahulla Creek vs. Southeast Whitfield -3
Coffee vs. Bainbridge -5
Collins Hill at Sprayberry -15
Colquitt Co. vs. Westlake -16
Commerce at Pickens -12
Crisp Co. at Houston Co. -5
Dacula vs. Brookwood -6
Dalton vs. Ridgeland -21
Darlington vs. Whitefield Academy -1
Deerfield-Windsor vs. Miller Co. -7
Denmark vs. Banneker -19
Dougherty vs. Kendrick -23
Douglas Co. vs. Stockbridge -5
Dublin vs. Dodge Co. -5
Dunwoody vs. North Springs -12




East Coweta vs. New Manchester -26
East Paulding at Campbell -13
Eastside at Winder-Barrow 0
Elbert Co. vs. Whitefield Academy 
Evans at Hephzibah -14
Flowery Branch vs. Dawson Co. -11
Franklin Co. at Banks Co. -17
Gainesville at Chattahoochee -16
George Walton vs. Stratford Academy -6
Georgia Military at Central, Talbotton -13
Gordon Lee vs. Lakeview-Ft. Ogle. -8
Grayson vs. McEachern -15
Greater Atlanta Christian at Lovett -13
Greenbrier vs. Harlem -10
Habersham Central vs. Apalachee -13
Haralson Co. at Manchester -3
Hardaway at Sumter Co. -4
Harrison vs. North Forsyth -15
Heard Co. vs. Pepperell -5
Hillgrove vs. Kell -8
Hiram vs. Paulding Co. -4
Howard vs. Southwest -13
Irwin Co. vs. Fitzgerald -3
Jackson vs. Laney -21
Jackson Co. vs. East Jackson -15
Jeff Davis vs. Atkinson Co. -10
Jefferson at Central Gwinnett -20
Jefferson Co. at Swainsboro -4
Jenkins vs. Beach -24
Johnson Co. at East Laurens -13
Jordan at Randolph-Clay -12
Kennesaw Mountain vs. Discovery -12
King’s Ridge Christian at Greene Co. 0
Lamar Co. at Crawford Co. -32
Lambert at Lassiter -7
Lanier Co. vs. Wheeler Co. -14
Lee Co. vs. Jackson, Atlanta -40
Lincoln Co. vs. Bryan Co. -35
Loganville Christ. vs. Bethlehem Christ. -7
Lowndes vs. Griffin -27




Marion Co. at Terrell Co. -14
Mary Persons vs. McDonough -28
Meadowcreek at Heritage, Conyers -1
Metter vs. South Effingham -12
Mill Creek vs. Norcross -3
Miller Grove vs. Lakeside, Atlanta -19
Milton at North Cobb -1
Mitchell Co. at Worth Co. -6
Model vs. LaFayette -3
Monroe Area vs. Walnut Grove -29
Montgomery Co. vs. Portal -23
Morgan Co. vs. Putnam Co. -12
Morrow vs. Forest Park -19
Mt. Paran Christ. vs. Mt. Pisgah Christ. -2
Mount Zion, Carroll vs. Creekside Chr. -15
New Hampstead vs. Johnson, Sav. -27
North Atlanta vs. Therrell -23
North Cobb Christ. at Hebron Christian 0
North Gwinnett vs. Jones Co. -14
North Hall vs. Stephens Co. 0
North Paulding vs. South Paulding -12
Northeast vs. Central, Macon -5
Northgate at Locust Grove -1
NW Whitfield vs. Gordon Central -22
Oconee Co. vs. Cedar Shoals -28
Ola at North Oconee -3
Parkview at Mountain View -16
Peach Co. vs. Northside, W.R. -3
Pebblebrook at South Cobb -17
Pelham vs. Early Co. -1
Pierce Co. at Wayne Co. -3
Redan vs. Druid Hills -14
Riverwood vs. Wheeler -8
Rockmart vs. Villa Rica -21
Roswell at Centennial -35



Rutland at ACE Charter -14
Salem vs. Rockdale Co. 0
Savannah Country Day at ECI 0
Social Circle vs. Providence Christian -6
South Gwinnett vs. Lithonia -23
Southeast Bulloch vs. Brantley Co. -12
Starr’s Mill vs. Mount Zion, Jonesboro -33
Stephenson vs. Southwest DeKalb -6
Strong Rock Christian at Greenville -4
Tattnall Square vs. Hawkinsville -14
Taylor Co. at Pike Co. -3
Thomasville at Thomas Co. Central -10
Thomson vs. Grovetown -24
Tift Co. vs. Dutchtown -7
Towns Co. at Armuchee -5
Tri-Cities vs. Stone Mountain -9
Trinity Christian at Mount Vernon -5
Trion vs. Coosa -7
Union Grove vs. Spalding -17
Veterans at West Laurens -7
Walton at Pope -25
Ware Co. vs. Eagle’s Landing Christian -6
Warner Robins at Archer -6
Warren Co. vs. Westside, Augusta -10
Washington Co. vs. Baldwin 0
Wesleyan at Decatur -8
West Hall at East Hall 0
Westminster vs. St. Pius 0
White Co. vs. Hart Co. -3
Whitewater vs. Fayette Co. -7
Wilkinson Co. vs. Twiggs Co. -22
Woodland, Cartersville at Osborne -28
Woodland, Stockbridge at Luella -10
Woodstock vs. River Ridge -2
Woodward Academy vs. Hapeville-1


Saturday Games

Lovejoy vs. Carver, Atlanta -3
Macon Co. vs. Dooly Co. -13
Mays vs. Riverdale -1
Rabun Co. vs. Pace Academy -14

NEW PROFILES
COMBINES
TOP STORIES




Leave a Reply

Your email address will not be published.